Każdy, kto rozważa rozpoczęcie jakiejkolwiek działalności online, a już w szczególności otwarcie sklepu internetowego, musi zastanowić się nad wieloma ważnymi aspektami, które pozwolą mu na szybkie ruszenie z miejsca i zdobycie klientów. Jedną z kwestii, nad jakimi należy się pochylić, jest wybór platformy, która stanowić będzie bazę i hosting dla nowego sklepu. Godny uwagi jest Prestashop. Wady i zalety tej konkretnej platformy są dość oczywiste nawet dla laika.

Prestashop – Wady i zalety

Choć konkurencja na rynku jest duża, usłudze Prestashop można śmiało przyjrzeć się z bliska. Chociażby dlatego, że jest bezpłatna i można w pełni wykorzystać jej możliwości, nie ponosząc dodatkowych kosztów za usługi uzupełniające. To bardzo zachęcające, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem on-line.

Prestashop - Wady i zaletyDo licznych zalet Prestashop można bez wątpienia włączyć łatwość obsługi tej platformy. Jej niesamowicie przejrzysty i przyjazny (nawet dla nieobeznanych z tematem) interfejs sprawia, że wystartowanie z własnym sklepem internetowym wydaje się być bułką z masłem. Prestashop pozwoli na instalację wszelkich wtyczek i dodatków, jakie chcielibyśmy posiadać na naszej stronie. Wszystko szybko, łatwo i bezpiecznie. Kolejnym atutem jest możliwość docierania do ludzi (klientów) z całego świata, bowiem Prestashop to platforma obsługująca wiele języków obcych. Któż by nie chciał, aby jego sklep internetowy był odwiedzany każdego dnia przez ludzi z całego globu? Użycie tej platformy daje właśnie taką szansę. Warto do tego dodać fakt, iż Prestashop jest bardzo przyjazny dla SEO.

Nawet nowicjusze wiedzą, jak ważne jest SEO dla biznesu, dlatego dobrze jest, gdy sklep opiera się na platformie, dla której SEO jest jednym z priorytetów. Prestashop ulega ciągłym zmianom i aktualizacjom, dzięki czemu właściciel nie musi martwić się o to, że jego sklep będzie wyglądał przestarzale, a nawigacja po jego interfejsie nie będzie dla klientów przejrzysta i dostatecznie prosta. Prestashop dba o to, aby być ciągle w czołówce – dlatego jest zawsze w wyścigu o pierwsze miejsce o dwa kroki przed konkurencją. Platforma ta ma w sobie naprawdę wiele zalet, które odkryć można na własną rękę, tuż po jej wyborze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here