Żyjemy coraz szybciej i nowocześniej. Chętnie sięgamy po nowe rozwiązania, które pozwalają nam zaoszczędzić trochę czasu. Z tego powodu dość szybko rozwija się e-handel. Samo założenie i prowadzenie sklepu internetowego nie jest zbyt skomplikowane. Ale jeśli chcemy osiągnąć sukces, to warto pamiętać, że o powodzeniu naszego biznesu decyduje m.in. wybór odpowiedniej platformy e-commerce. Obecnie dużą popularnością cieszy się oprogramowanie Magento. Pierwsza jego wersja powstała w 2007 roku i od samego początku cieszyła się dużą popularnością. Obecnie mamy do wyboru wersję darmową oraz płatną. Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego? Przyjrzyjmy się mu dokładniej.

Magento – wady i zalety

Mocne strony

Jego główną zaletą jest rozbudowana funkcjonalność. Ma rozbudowany system analiz, raportowania i zarządzania produktami, systemy płatności i wersję mobilną. Jeden skrypt daje nam możliwość prowadzenia nawet kilku sklepów i zarządzania nimi z jednego panelu administracyjnego. W związku z tym, że jest wykorzystywany przez dużą ilość osób, posiada tez dużą ilość forów dyskusyjnych. Dzięki temu Magento posiada bardzo dobre wsparcie, i to zarówno w języku angielskim jak i polskim. Dzięki przemyślanej architekturze programiści mają ogromne możliwości rozbudowy serwisu. Dodatkowo Magento ma duże możliwości optymalizacji kodu pod kątem SEO.

Słabe strony

Niestety, Magento ma też swoje wady. Przede wszystkim nie każdy serwer poradzi sobie z tak rozbudowaną funkcjonalnością. Wymaga on zatem naprawdę mocnego serwera, o dużych parametrach. Jeśli serwer będzie za słaby, istnieje ryzyko, że nie powiedzie się obsługa, gdyż hosting nie spełni wymagań skryptu. Dodatkowo sporo znanych hostingów nie radzi sobie z jego obsługą. Poruszanie się po platformie może nie być zbyt proste i tak oczywiste jak w innych skryptach. Magento wymaga poświęcenia czasu na jego zapoznanie i opanowanie. Podobnie jeśli chodzi o jego modyfikację – tu też nie każdy sobie poradzi, potrzebna będzie – przynajmniej na początku – osoba z zaawansowaną wiedzą programistyczną. Niektóre dostępne na rynku skrypty są zdecydowanie prostsze w użytkowaniu. A zatem decydując się na Magento musimy pamiętać o rosnących równocześnie kosztach związanych z zakupem mocnego serwera, czy też zatrudnienia specjalisty do jego obsługi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here