ITH osiągnęło sukces w poszerzeniu swojej infrastruktury do końca pierwszego kwartału 2023, dodając innowacyjne przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te lokalizacje współpracują z obiektami już istniejącymi w Warszawie, Bytomiu i Krakowie, a wydajna infrastruktura światłowodowa ITH umożliwia dostarczanie usług internetowych i przesyłanie danych.

Szeroka gama obiektów kolokacyjnych, daje naszym Klientom możliwość wyboru odpowiedniego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować zapasowe Data Center w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net.– mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — szybka i stabilna sieć telekomunikacyjna

ITH, kompleksowy dostawca usług ICT dla firm, który proponuje Internet, kolokację i hosting jako nadrzędne usługi. Firma działa na terenie całej Polski, z głównymi węzłami sieci rozmieszczonymi w miastach takich jak Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Szeroka infrastruktura sieciowa pozwala na aktywację usług ITH Net na terenie całego kraju w ciągu kilku dni.

Spółka ITH powstała w Krakowie z inicjatywy Niko Bałazy i Jakuba Jedynaka, którzy wcześniej tworzyli razem innego operatora z Małopolski, sprzedanego w 2017 roku. Teraz wspólnie dążą do stworzenia nowej jakości na rynku telekomunikacyjnym, skupiając się na elastyczności i przejrzystości oferty. Firma działa na rynku od 2020 roku, a w 2021 roku grupa ITH rozszerzyła się o platformę hostingową Kru.pl i pozyskała pierwszych inwestorów. Rok później ITH przeprowadziło drugą rundę finansowania z udziałem krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Wsparcie kapitałowe i merytoryczne pozwala ITH dynamicznie się rozwijać zarówno geograficznie, jak i produktowo.

Współpraca z ITH — gwarancja sukcesu

Współpraca z ITH

ITH, będąc partnerem biznesowym firm takich jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, zdobywa uznanie na rynku świadcząc kompleksowe usługi IT. Firma jest również odpowiedzialna za wdrożenie rozwiązań sieciowych oraz usług dostępu do Internetu dla takich obiektów jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy centra handlowe ATUT na terenie całej Polski.

Jakub Jedynak podkreśla, że: ITH dąży do współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, koncentrując się na partnerstwie i wsparciu zamiast na konkurowaniu. Elastyczność usług oferowanych przez ITH pozwala na dopasowanie parametrów oraz czasu trwania umowy do potrzeb klientów, dając możliwość wyboru pomiędzy umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Projekt ITH Ready, realizowany przez firmę ITH, skupia się na integracji biurowców w Polsce z ich siecią ITH Net. Współpraca ta przynosi korzyści dla najemców, właścicieli oraz zarządców budynków poprzez:

 • Spójną i zorganizowaną infrastrukturę budynkową.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatny dostęp do łącza podstawowego i zapasowego.

Usługi IT oferowane przez firmę ITH obejmują:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Projektowanie oraz wdrożenie instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

CEO ITH, Niko Bałazy, zauważa, że: firma wyróżnia się na rynku biznesowym jako jeden z nielicznych dostawców usług IT cechujących się elastycznością, ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem. ITH działa na terenie całej Polski, z głównymi biurami w Warszawie i Krakowie. Wśród planów firmy na przyszłość znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

CEO ITH, Niko BałazyCEO ITH, Niko Bałazy
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here