Potrzebny ci Internet? Poznań ma bogatą ofertę – zarówno pod względem ilości dostawców, jak i różnorodności oferowanych przez nich usług. Żeby dokonać dobrego wyboru, z którego będziesz zadowolony przez cały czas użytkowania, musisz na początku określić swoje potrzeby, aby wybrana oferta mogła zaspokoić je wszystkie. Możesz jednak nie wiedzieć, co proponują różni dostawcy. Dlatego przygotowaliśmy ten krótki przegląd, w którym znajdziesz elementy ofert, na jakie warto zwrócić uwagę, kupując Internet. Poznań daje tu wiele możliwości, skorzystaj z nich!

Superszybki Internet – Poznań i okolice

Poznań należy do tych miast, które mogą poszczycić się superszybkim Internetem. Dostępne prędkości robią wrażenie nie tylko w skali kraju, ale nawet Europy czy świata. To zasługa łącz światłowodowych, które zrewolucjonizowały prędkości przesyłu danych. Jeśli masz to szczęście, że twoja lokalizacja znajduje się w zasięgu infrastruktury światłowodowej, prędkość przesyłu oferowana przez dostawców może wynieść nawet… 10 Gb/s. To dopiero superszybki Internet.

Poznań – miasto studentów?

Przy wyborze Internetu musimy zwrócić uwagę nie tylko na parametry łącza, ale również na umowę, którą podpisujemy z dostawcą. Bardzo często jest tak, że im atrakcyjniejsza cena, tym dłuższy czas obowiązywania umowy. Czasami umowę można przenieść na inną osobę, czasami można przekierować łącze pod inny adres (jeśli jest w zasięgu dostawcy). Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze. Jeśli jednak wiemy, że nie będziemy korzystać z danej oferty przez na przykład dwa lata, bo jesteśmy studentami i planujemy najem mieszkania tylko przez rok – albo nawet krócej, na czas roku akademickiego – wtedy warto to uwzględnić, wybierając satysfakcjonujący nas w pełni Internet. Poznań to miasto pełne studentów i operatorzy zdają sobie z tego sprawę, wychodząc im naprzeciw z ofertami specjalnie dla nich, które nie tylko są tanie, ale na dodatek obowiązują na przykład tylko osiem miesięcy. To idealna propozycja.

Dodatkowe opłaty

Zwykle w ofertach reklamowych dostawców Internetu znajdziemy dwie podstawowe informacje: prędkość przesyłu (zwykle zresztą: prędkość pobierania) oraz cenę. Tymczasem uwagę należy zwrócić również na inne elementy umowy, szczególnie te dotyczące wszelkich opłat, jakie musimy ponieść. Dwie najczęstsze to modem i aktywacja. Modem jest urządzeniem niezbędnym do korzystania z sieci Wi-Fi. Można do niego także podłączyć kabel, jeśli wolimy tę metodę łączenia się z siecią. W każdym razie urządzenie to jest nam niezbędne. Często jednak musimy zapłacić za modem danego dostawcy i mogą to być wyższe kwoty. Podobnie rzecz ma się z opłatą aktywacyjną, czyli jednorazową opłatą „za podpięcie” sieci przez montera. Bywa, że opłata ta wynosi 1 zł, ale niekiedy musimy wydać na początku dodatkowe 50 zł, dlatego warto wziąć te dodatkowe koszty pod uwagę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here