Internet od kilkunastu lat przepełniony jest ofertami firm projektujących firmowe strony internetowe. Popyt na tego typu usługi nie zmniejsza się, gdyż każda nowo powstała firma chce zaistnieć w internecie zyskując przy tym grono nowych klientów. Zamawiając stworzenie i utrzymanie strony internetowej można się jednak naciąć na kilka haczyków. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć jakich sytuacji należy unikać zamawiając strony internetowe, na co zwrócić uwagę oraz gdzie znaleźć firmy wykonujące najlepsze strony internetowe.

Cena początkowa oraz koszt utrzymania strony.

Wybierając odpowiednią firmę do stworzenia strony internetowej zwracajmy uwagę na cenę. Tak jak w każdej branży niska cena niestety nie idzie w parze z jakością wykonania usługi. Cena za najprostszą stronę z kilkoma podstronami powinna się zaczynać od kilkuset złotych. Wybierając znaną firmę możemy być wtedy pewnie, że strona będzie wolna od wad i odpowiednio zabezpieczona. Zwróćmy również uwagę na koszty utrzymania strony. Czy firma zapewnia miejsce na serwerze czy musimy sami o to zadbać? Jeśli sami to musimy się przygotować na koszt ok. 100 zł rocznie za serwer potrzebny do utrzymania małej strony.

Zwracaj uwagę na najnowsze trendy!

Zwróć uwagę czy firma wykonująca stronę korzysta z najnowszych trendów w tej dziedzinie. Absolutną koniecznością jest dziś tworzenie stron przyjaznych urządzeniom mobilnym tzw. responsywnych. Strona dobrze i czytelnie wyglądająca na komputerze nie zawsze będzie tak wyglądała na telefonie komórkowym czy tablecie. Rzetelna firma powinna zadbać o to, aby strona internetowa wyświetlała się poprawnie na wszystkich urządzeniach używanych przez internautów.

Sprawdź opinie o firmie.

Warto sprawdzić opinie o firmie wykonującej strony. Może się okazać że mimo wykonywania atrakcyjnych wizualnie stron jest problem z ich zabezpieczeniem lub administrowaniem w przyszłości. Kontakt z firmą się urywa, a nowy wykonawca nie bardzo wie jak administrować stroną wykonaną przez kogoś innego. Przed wyborem firmy sprawdźmy oceny klientów na fanpage, opinie Google lub komentarze na allegro jeśli to w tym serwisie szukamy wykonawcy strony internetowej.

Gdzie znaleźć firmy tworzące najlepsze strony internetowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy z polecenia. Reklamie w internecie nie zawsze można ufać. Jeśli jednak wiemy, że ktoś ze znajomych korzystał ostatnio z usługi tworzenia strony internetowej warto się go zapytać o zdanie na temat danej firmy.

Podsumowanie

Stworzenie atrakcyjnej i przyciągającej klientów strony internetowej nie jest tanie. Dlatego przed wyborem odpowiedniego wykonawcy należy się kilka razy zastanowić. Powinniśmy przede wszystkim stawiać na firmy tworzące nowoczesne rozwiązania, zapewniające dobry kontakt z klientem oraz ewentualną pomoc w administracji strony po wykonaniu usługi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here