Zasilacze awaryjne UPS firmy Eaton

Zasilacz awaryjny UPS (ang. uninterruptible power supply – niezakłócone zasilanie energią) definiowany jest jako rodzaj urządzenia lub systemu. Jego najważniejszym zadaniem jest dostarczanie odpowiedniego poziomu zasilania dla innych urządzeń elektrycznych, w przypadku których gwałtowne odcięcie prądu mogłoby zakłócić ich pracę. W dzisiejszym poście scharakteryzuję zasilacze awaryjne oraz przedstawię Ci rozwiązania zaproponowane przez firmę Eaton.

Zasilacz awaryjny typu UPS

Zasilacze awaryjne UPS są wykorzystywane głównie w celu dostarczenia zasilania urządzeniom w sytuacjach braku zasilania sieciowego. Dzięki nim ich praca nie zostaje drastycznie odcięta.

W budowie zasilaczy UPS bardzo często można wyróżnić akumulator. Jest to element, który w sytuacjach awaryjnych takich jak wszelkiego rodzaju przerwy w dostawie prądu, pozwala na zapewnienie odpowiedniego napięcia do poprawnego działania innych urządzeń. Jego czas pracy mieści się od kilku minut do nawet paru godzin i zależy od jego pojemności oraz zewnętrznego obciążenia.

Zastosowanie zasilaczy UPS

Zasilacze UPS najczęściej stosowane są do zasilania komputerów stacjonarnych lub różnego rodzaju serwerów. Ponadto możne je stosować w przypadku urządzeń, które przechowują ważne informacje oraz dane i istnieje duże prawdopodobieństwo ich utraty podczas wystąpienia awarii. Przykładem mogą być urządzenia medyczne.

Zasilacze awaryjne UPS firmy Eaton

eaton 9px ups

Zasilacze awaryjne firmy Eaton są produktami charakteryzującymi się bardzo wysoką jakością i niezawodnością. Ponadto są to urządzenia, które pracują cicho oraz bardzo wydajnie. Mogą być one stosowane zarówno jako zasilacze standardowych jednostek komputerowych jak i większych serwerów, które pozwalają na przetwarzanie dużej ilości danych.

Zasilacze awaryjne Eaton współpracują z takimi urządzeniami jak:

– komputerami stacjonarnymi oraz sprzętem AGD oraz RTV (zasilacze Eaton 3S oraz 5E),

– urządzeniami podpiętymi do sieci oraz serwerami (zasilacze 5P oraz EX),

– centrami, w których przetwarza się różnego rodzaju dane (zasilacze 93E oraz 94PM),

– urządzeniami wykorzystywanymi w przemyśle (zasilacz 9PHD),

– urządzeniami wykorzystywanymi w marynarstwie (zasilacze z serii Marine).

Zasilacze awaryjne Eaton serii 9PX

Zasilacze awaryjne Eaton 9PX cechują się naprawdę wysoką wydajnością pracy. Szacuje się, że ich moc działania jest średnio większa o 11% niż innych zasilaczy dostępnych na rynku.

Zasilacze 9PX posiadają certyfikat Energy Star, który gwarantuje ich wysoką sprawność. Ponadto rozwiązanie to pozwala na ograniczenie kosztów związanych z jego pracą oraz ochładzaniem. Co więcej są to urządzenia wyposażone w system monitorujący nieustanie poziom zasilania.

Zasilacze 9PX zajmują niewiele miejsca, ponieważ są kompaktowe i można je układać jeden na drugim, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości konstrukcji stelażowej.

Zasilacz awaryjny firmy Eaton 9PX3000IRT3U

Zasilacz awaryjny firmy Eaton 9PX3000IRT3U charakteryzuje się wysoką jakością materiałów w nim zastosowanych. Ponadto jest bardzo wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w małych i średnich przedsiębiorstwach. W jego budowie można wyróżnić 10 gniazd sieciowych, jeden port USB 2.0 oraz RS- 232. Jest to urządzenie stosunkowo małych rozmiarów (440 mm x 485 mm x 130 mm), co sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca w przestrzeni biurowej.

Zasilacze firmy Eaton najczęściej wyposażone są już w cyfrowe wyświetlacze, co znacząco ułatwia pracę z nimi. Nierzadko mają wbudowany miernik zużycia energii z podziałem na każdy segment urządzenia.

Zasilacz awaryjny firmy Eaton 9PX3000IRT3U charakteryzuje się bardzo cichą pracą, której dźwięk nie powinien przekraczać 40 dB. Moc całego urządzenia mieści się w granicy 3000 W. Z kolei jego częstotliwość waha się w zakresie 40 do 70 Hz.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego rozwiązania w zakresie zasilaczy awaryjnych UPS to warto rozważyć produkty firmy Eaton z serii 9PX. Pozwolą one na ograniczenie kosztów związanych z ich eksploatacją oraz chłodzeniem. Są to urządzenia, które gwarantują cichą pracę oraz wysoką niezawodność. Warto zatem rozważyć zakup zasilaczy awaryjnych UPS firmy Eaton do Państwa firmy lub do użytku własnego. W kwestii najbardziej odpowiedniego wyboru z miłą chęcią pomogą Państwu eksperci firmy Thomas IT. Ich ogromna wiedza oraz duże doświadczenie pomoże dobrać Państwu idealne rozwiązanie. Koniecznie skontaktujcie się z doradcami firmy Thomas IT.

Kontakt pod numerem telefonu: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here