Każdy szanujący się kucharz wie doskonale, że każda potrawa ma ściśle określone warunki, w których ma być przygotowywana. Myli się ten, kto myśli, że mięso wystarczy wrzucić do piekarnika i czekać, aż będzie brązowe lub aż jego wnętrze się zetnie. Dla zachowania jak najlepszych parametrów organoleptycznych mięs, ciast czy warzyw należy poddawać je obróbce kulinarnej z zachowaniem szczególnych warunków. Jakich? Innych dla każdej potrawy!

Jak robić potrawy, które zawsze się udają?

Profesjonalni kucharze najbardziej lubią korzystać ze sprzętów, których parametry są im doskonale znane. Chętniej pieką więc swoje pieczenie w starych, znanych sobie piecach, i kroją wysłużonymi, ulubionymi nożami. Wynika to z faktu, że każda potrawa potrzebuje odpowiedniego podejścia. Jeśli włożymy ciasto do zbyt zimnego piekarnika – jest spora szansa, że nie wyrośnie. Jeśli do zbyt nagrzanego, lub postawimy je zbyt blisko górnej krawędzi – może się spalić! Jeśli będziemy piec frytki zbyt długo – wysuszymy je na wiór, a zbyt powolne i długie pieczenie w niskiej temperaturze mięsa sprawi, że nie uzyska ono chrupiącej skórki i soczystego wnętrza. Aby uzyskiwać za każdym razem potrawy, które się naprawdę udają, warto mieć intuicyjny piekarnik, na przykład Samsung NV75N5671RBJest on urządzeniem sterowanym elektronicznie, dzięki czemu można wybrać bardzo wiele ciekawych funkcji. Nowoczesny piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5671RB pomoże nam opiekać kurczaka przez kilkanaście minut w wysokiej temperaturze dla zrumienienia skórki i zatrzymania wszystkich soków wewnątrz, a następnie wypieczenia w temperaturze niższej jego wnętrza, by był smakowity i soczysty. Odpowiednie zaprogramowanie swojego piekarnika to absolutna podstawa w tworzeniu kreacji kulinarnych, które zawsze prezentują się nienagannie!

Piecz tak, jak potrzebujesz

Tym, co wyróżnia z tłumu innych piekarników NV75N5671RB, jest jego podział na dwie komory. Oczywiście wedle potrzeby sprzęt może odkryć przed kucharzem swoją pojedynczą, szeroką i pojemną komorę – idealną do pieczenia kilku blach ciasta na raz lub wielkiego indyka. Elegancki piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5671RB posiada właśnie dwie osobno sterowane komory. Dzięki temu kucharz przygotowujący danie z dwóch potraw pieczonych jednocześnie nie musi iść na żadne kompromisy. Może włożyć jedną potrawę do jednej komory, drugą do drugiej, i dla każdej ustawić indywidualny czas oraz temperaturę pieczenia! Inteligentne pieczenie w piekarnikach nowej generacji, np. Bosch czy Electrolux, wyraża się właśnie w możliwości przygotowywania większej ilości potraw za jednym zamachem.

Inteligentne pieczenie – przyjaciel kucharza

Aby przygotowywać za każdym razem idealnie wypieczone pieczenie, pasztety, suflety czy pizze, nie wystarczy poznać sposobu ich przyrządzania i przyprawiania. Należy także zaznajomić się dokładnie z przepisem i stosować się do czasu oraz temperatury pieczenia, które są w nim podane. Stosując piekarnik NV75N5671RB w swojej kuchni zamiast starej, niezbyt funkcjonalnej kuchenki gazowej z piekarnikiem, zyskujesz możliwość oszczędnego pieczenia tak często, jak potrzebujesz, bez zużywania nadmiernej ilości energii elektrycznej. I przede wszystkim – bez jakichkolwiek niedociągnięć w kwestii jakości wypiekanych produktów!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here