Każda innowacja na początku budzi wątpliwości, jednak wprowadzanie zmian w firmie wbrew woli jej pracowników to szybka droga do problemów. Monitoring GPS to nowoczesne rozwiązanie, które pomimo niewątpliwych zalet potrafi jednak przestraszyć niektóre osoby. Nie ma się czego bać. W tym artykule wyjaśniamy, jak rozwiać obiekcje pracownika dotyczące lokalizacji GPS.

Obiekcja 1 – Moduły GPS to kij na pracowników

Monitoring GPS nie jest narzędziem mającym uprzykrzyć życie. Jego zadaniem jest wspieranie kierowców, fleet managerów i kierowników, a także osoby z działów administracyjnych i finansowych. Dzięki korzystaniu z tej technologii możliwe jest błyskawiczne wypełnianie ewidencji przebiegu pojazdów, zarządzanie zakupami paliwa i rozliczanie czasu pracy kierowcy wraz z nadgodzinami. Co więcej, pracownik z łatwością rozliczy się z firmą za przejazdy prywatne, a także zostanie otoczony dodatkową ochroną – dzięki lokalizatorowi GPS możliwa jest błyskawiczna reakcja w przypadku zdarzenia drogowego lub problemu z pojazdem. Służy on także jako narzędzie zabezpieczające pojazd przed kradzieżą i umożliwia sprawdzenie, czy pozostawiony pojazd ma zamknięte drzwi, zgaszone światła oraz akumulator z odpowiednim poziomem naładowania. Ponadto, funkcja ecodrivingu pozwala uczyć kierowców ekonomicznego poruszania się pojazdem, co przyniesie im korzyści w ich życiu prywatnym. Umożliwia ona też optymalizację tras pod kątem bezpieczeństwa i  czasu przejazdu.

Celem wprowadzonego systemu nie jest więc ciągła kontrola pracownika i karanie go za każde przewinienie. Monitoring GPS służy do wyłapania jedynie rażąco zachowujących się pracowników, działających na szkodę firmy.

Obiekcja 2 – Monitoring GPS świadczy o braku zaufania do kierowców

Wręcz przeciwnie, lokalizatory umożliwiają ograniczenie kontaktu między managerem a pracownikiem do niezbędnego minimum. Dzięki nim nie ma potrzeby raportowania jakie zadanie jest aktualnie wykonywane, wystarczy jedno spojrzenie na mapę. Monitoring GPS nie zakłada jednak stałego obserwowania pracowników – ustawienie kluczowych alertów to wszystko czego potrzeba, aby wiedzieć czy rzeczy dzieją się zgodnie z planem.

Obiekcja 3 – Lokalizacja GPS jest niepotrzebna w małych firmach

Monitoring GPS jest opłacalnym rozwiązaniem nawet w przypadku jednego samochodu, a w przypadku trzech lub więcej jest to już w zasadzie konieczność. System lokalizacji umożliwia pełną kontrolę nad pojazdami, generowanie raportów i oszczędzanie na paliwie. Nawet jeśli kierowcy zazwyczaj jeżdżą po tych samych trasach, szybko generowane raporty umożliwiają optymalizację przejazdu a czasami – znalezienie lepszego sposobu na organizację pracy.

Obiekcja 4 – Obsługa systemu jest trudna

Wszystkie informacje dotyczące pojazdu można sprawdzić poprzez przeglądarkę internetową, a także smartfon z systemem iOS lub Android. W razie problemów z obsługą istnieje możliwość skorzystania z przycisków informacyjnych lub zadzwonienia po wsparcie techniczne.

Czy moja firma naprawdę potrzebuje monitoringu GPS?

Systemy lokalizacyjne to coraz bardziej popularne rozwiązanie zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Pozwalają one na optymalizację działań firmowych i generowanie oszczędności, a są to czynniki niezbędne, by nie pozostać w miejscu  i ciągle rozwijać swój biznes. Monitoring GPS to inwestycja, która z pewnością zwróci się z nawiązką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here