Nawet najmniejsze ilości środków odurzających lub innego rodzaju substancji psychotropowych, mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną. Szczegóły znajdziesz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2005 Nr 179 poz. 1485).

Posiadanie narkotyków – i co dalej?

Posiadanie narkotyków i wykrycie tego faktu zawsze kończy się postępowaniem karnym. Następnie może dojść do przeprowadzenia postępowania przygotowawczego i sądowego.

Celem tych postępowań jest udowodnienie, że doszło do przestępstwa, jakim jest posiadanie narkotyków. Adwokat w Warszawie pomoże Ci przejść przez te etapy i skutecznie się bronić przed stawianymi zarzutami.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii – dlaczego powstała?

Zostały w niej uregulowane sposoby walki z narkotykami, metody leczenia uzależnienia od tych substancji, oraz odpowiedzialność karna za ich wytwarzanie, posiadanie narkotyków, oraz sprzedaż.

Znajdziesz w niej również podstawowe definicje dotyczące narkotyków i substancji psychotropowych.

Posiadanie narkotyków – co Ci za to grozi?

Posiadanie narkotyków zostało uregulowane w art. 62 wspomnianej ustawy. Jeżeli jesteś oskarżony o posiadanie narkotyków, to narażasz się na karę pozbawienia wolności do lat 3.

W przypadku znacznych ilości substancji psychotropowych lub środków odurzających, możesz otrzymać karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. W sytuacjach mniejszej wagi, posiadanie narkotyków, może zostać ukarane grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do roku.

Jak widzisz, w Polsce są surowe kary za posiadanie narkotyków. Adwokat w Warszawie, poinformuje Cię, co powinieneś zrobić, aby kara była, jak najmniej dotkliwa. Wesprze Cię również wtedy, gdy zostałeś niesłuszne oskarżony o ten czyn, co również często się zdarza.

Czy posiadanie narkotyków zawsze jest karane?

Pamiętaj o tym, że czymś zupełnie innym jest posiadanie niewielkich ilości narkotyków na własny użytek. Wtedy  postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia.

Warunkiem jest, aby jego przeprowadzenie było niecelowe i stwierdzenie niskiej szkodliwości społecznej czynu.

Dlaczego przy oskarżeniu o posiadanie, warto skorzystać z pomocy adwokata?

W sprawach narkotykowych dla osób oskarżonych największym problemem jest to, że w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, nigdzie nie zostało wymienione rozróżnienie między znaczną, a nieznaczną ilością substancji psychotropowych lub środków odurzających.

Tylko doświadczony adwokat w Warszawie, może Ci pomóc w takim postępowaniu i ochronić Cię przed zasądzeniem przez sąd nadmiernie wysokiej kary. Adwokat zadba również o prawidłowy przebieg procesu i przedstawi okoliczności przemawiające na Twoją korzyść.

Dlatego nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Adwokata Krzysztofa Dadury i zapewnij sobie profesjonalną obronę w sprawie o posiadanie narkotyków. Doświadczony adwokat pomoże Ci w uzyskaniu sprawiedliwego wyroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here