Wydawnictwo Wiedza i Praktyka jest wydawnictwem z tradycjami, mającym już ponad dwadzieścia lat. Zostało ono założone w 1997 roku w wyniku współpracy wydawnictwa KiK oraz niemieckiego wydawnictwa VNR. Celem powstania wydawnictwa było publikowanie materiałów pomagających zastosować różnego rodzaju przepisy w codziennym życiu. Miało być wydawnictwem dla specjalistów oraz fachowców. Cel wydawnictwa został w dużym stopniu osiągnięty już dzięki pierwszej publikacji, a mianowicie dzięki „Poradnikowi Podatnika”. Przez długie lata poradnik ten pozostawał bestsellerem i symbolem wydawnictwa.

Czym wydawnictwo zajmuje się obecnie?

Dziś wydawnictwo WIP wciąż realizuje swój pierwotny cel, a mianowicie wydawanie publikacji pomagających zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia prawne. Obecnie wydawane są poprzez wydawnictwo publikacje dla osób które zajmują się między innymi ubezpieczeniami społecznymi, dla dyrektorów szkół oraz przedszkoli, dla specjalistów z zakresu zamówień publicznych. Cały czas wydawnictwo poszerza swój krąg o nowe zagadnienia dotyczące różnych grup zawodowych. Idąc z duchem czasu wydawnictwo podjęło się również korzystania z nowych środków przekazu. Dlatego oprócz bardzo tradycyjnych form wydawania publikacji czyli miesięczników czy też książek, pojawiają się także te na nośniki elektroniczne. Prócz tego również zaowocowało to portalami tematycznymi oraz materiałami wideo.

Jaka jest pozycja wydawnictwa na rynku?

Oczywiście opinie o WiP na rynku są bardzo pozytywne. Wielu czytelników to osoby, które od samego początku doskonaliły się w kwestii zawodowej na publikacjach WiP. Ze względu na to, iż jest to wydawnictwo typowo specjalistyczne, ma ono bardzo duże grono swoich zwolenników, pragnących się dokształcać w wielu kwestiach. Jest to także wydawnictwo dla ludzi młodych, przykładowo dla studentów. Poradniki skierowane do właścicieli małych firm, stają się bardzo często kompendium wiedzy dla początkujących biznesmenów. Stałe nakłady i ilość prezentowanych nowych publikacji świadczy o tym, iż pomimo długiego istnienia na rynku, wydawnictwo wciąż cieszy się sporą popularnością. Główną zasługą tego sukcesu jest to, iż wydawnictwo idzie z duchem czasu, wciąż inwestując w nowe środki przekazu, dopasowane do potrzeb współczesnego człowieka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here