10 tysięcy złotych nie jest kwotą dużą. Jednak dla większości Polaków jest to suma poprawiająca znacznie domowy budżet. Warto posiadając 10 000 pomyśleć nad dalszą inwestycją tych pieniędzy. W co można je zainwestować?

LOKATY BANKOWE

Lokata bankowa jest bezpiecznym sposobem na inwestowanie każdej ilości pieniędzy. Nawet w przypadku upadku banku można mieć pewność, że pieniądze i tak do nas wrócą. Posiada niskie oprocentowanie, jednak lepiej jest trzymać na niej pieniądze niż na zwykłym koncie, gdzie wartość pieniądza może spaść na skutek inflacji.

FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Lokowanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne to długoterminowa operacja, gdyż w krótkim czasie raczej nie da się na nich zarobić. Należy raczej unikać funduszy, które opierają swoje inwestycje o giełdę papierów wartościowych, gdyż mogą one spowodować utratę naszego kapitału.

POŻYCZKI SPOŁECZNOŚCIOWE

To dość nowy sposób inwestowania pieniędzy. Polega po prostu na pożyczaniu określonej kwoty innym osobom na procent. W ciągu roku zainwestowane w ten sposób 10 000 może przynieść nawet osiemdziesięcioprocentowy zysk. Wszystko tu jednak zależy od tego na jakich zasadach pożyczane są pieniądze.

GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Ta opcja inwestycji naszych 10 000 wymaga posiadania wiedzy na temat spółek, jakie występują na giełdzie papierów wartościowych. Należy śledzić wykresy, obserwować trendy. Nie należy jednak inwestować początkującemu graczowi giełdowemu kwoty większej niż 10 % swoich oszczędności.

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

10 000 złotych to kwota wręcz idealna na rozkręcenie jakiegoś biznesu. Warto tu pomyśleć o interesie polegającym na działaniu w sieci np. założenia sklepu internetowego. Swoje oszczędności możemy wydać na mini kampanię reklamową naszej początkującej firmy, zakup towaru, sprzętu, oprogramowania czy też np. założenie strony internetowej. Nasz własny biznes wkrótce może przynieść spore korzyści finansowe, oczywiście przy dobrym pomyśle, odpowiedniej organizacji i poświęceniu swojej działalności odrobiny czasu i zaangażowania.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here