Prowadzenie własnej firmy wiąże się z dużymi kosztami. By, za bardzo nie nadwyrężać firmowego budżetu, warto część inwestycji realizować w formie leasingu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, łatwiej utrzymać płynność finansową i rozwijać swoje przedsiębiorstwo.

Leasing to coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorstwa forma finansowania inwestycji. Leasing może dotyczyć zarówno zakupu pojazdu, jak również innych środków trwałych niezbędnych do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Mowa między innymi o zakupie sprzętu  komputerowego czy linii produkcyjnej. Leasingobiorca podpisuje umowę z leasingodawcą (na przykład bankiem), który jest właścicielem środka trwałego i udostępnia mu go w użytkowanie. Leasingobiorca zobowiązany jest do wniesienia opłaty wstępnej, a także do comiesięcznych rat leasingowych. Najczęściej taka umowa zawierana jest na okres od trzech do pięciu lat. Gdy dobiega końca, leasingobiorca ma prawo wykupić środek trwały za niewielką kwotę lub pozostawić go w rękach leasingodawcy.

Prowadzisz firmę dostawczą? Skorzystaj z leasingu

Najczęściej umowy leasingowe dotyczą zakupu samochodów. Są to jednak nie tylko pojazdy osobowe. Wiele przedsiębiorstw transportowych decyduje się na leasing samochodów dostawczych. Dzięki tej formie finansowania inwestycji, firmy nie muszą martwić się, że obciążą swoją zdolność kredytową, co przy prowadzeniu własnej działalności jest bardzo ważne. Co warte podkreślenia, o samochody dostawcze leasing mogą starać się nie tylko te firmy, które na rynku działają już od lat, ale również młodzi przedsiębiorcy rozpoczynający pracę na własny rachunek.

Wybierz najwygodniejszą formę leasingu dla swojej firmy

Firmy mogą wybierać spośród trzech rodzajów leasingu. Warto przed podpisaniem umowy, dokładnie przemyśleć, która z oferowanych form będzie dla przedsiębiorstwa najbardziej korzystna:

  • operacyjny
  • finansowy
  • zwrotny

Skorzystaj z kalkulatora leasingowego CLS

Jeżeli zastanawiasz się czy leasing jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy, możesz bezpłatnie sprawdzić to wchodząc na stronę internetową www.cls.pl. Dostępny jest tam kalkulator leasingu. To narzędzie, które w szybki sposób pozwoli poznać Ci orientacyjne koszty związane z zakupem samochodu. Dodatkowo, kalkulacja leasingu pozwoli na sprawdzenie, która forma finansowania będzie najbardziej korzystna dla przedsiębiorstwa – leasing czy może jednak tradycyjny kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here