Kombajn kosmetyczny – co to jest i czy warto rozwazyć jego zakup?

0
1599

Chcąc aby salon kosmetyczny odniósł sukces należy uwzględnić bardzo dużo czynników. Ważna jest oczywiście lokalizacja, wystrój wnętrza czy atmosfera miejsca, ale podstawowymi elementami bez których nie będzie dobrego salonu jest wykwalifikowany personel oraz najwyższej jakości sprzęt kosmetyczny.

Decyzja o zakupie sprzętu powinna być przemyślana pod każdym względem, jest to bowiem duży wydatek. Poza pieniędzmi powinno się wziąć pod zakres usług, które salon będzie oferował, a także jego powierzchnię, sprzęty kosmetyczne mogą być bowiem dość duże. Jeśli powierzchnia salonu jest stosunkowo niewielka warto rozważyć zakup kombajnu kosmetycznego.

Co to są kombajny kosmetyczne?

Kombajny kosmetyczne to urządzenia wielofunkcyjne łączące w sobie kilka albo nawet kilkanaście różnych funkcji. Urządzenia te mogą być bardzo różnej wielkości. Te większe, określane jako tower, to wolnostojące sprzęty mogące mieć nawet 20 różnych funkcji. Dla mniejszych salonów oferowane są natomiast kombajny kosmetyczne typu desktop, pozwalające wykonać kilka typów zabiegów.

Jakie funkcje mogą oferować kombajny kosmetyczne?

Za pomocą kombajnu kosmetycznego można wykonać różnego typu zabiegi, np: mezoterapię bezigłową, mikrodermabrazję diamentową, oxybrazję, peeling kawitacyjny, sonoforezę, dermomasaż, liposukcję ultradźwiękową, waponizację, fototerapię i wiele, wiele innych. Dostępne funkcje będą oczywiście zależeć od modelu i marki kombajnu oraz stopnia jego rozbudowy. Przed zakupem tego urządzenia warto zapoznać się dostępnymi na rynku kombajnami oraz oferowanymi przez nie funkcjami. Warto wybrać model umożliwiający samodzielny dobór funkcji z dostępnych w palecie oraz dalszą rozbudowę w przyszłości.

Jakie wady i zalety mają kombajny kosmetyczne?

Podstawową zaletą kombajnów jest ich wielofunkcyjność. Tak naprawdę w jednym urządzeniu mamy ich kilka. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt zajmuje mniej miejsca. Nawet duże kombajny nie zajmą tyle przestrzeni co oddzielne urządzenia mogące wykonać te same zabiegi. Pozwala to oczywiście zaoszczędzić miejsce w salonie, co ma znaczenie gdy dostępna przestrzeń jest niewielka. Cena kombajnu na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, ale w porównaniu z kosztem zakupu pojedynczych urządzeń o tej samej funkcjonalności będzie ona zdecydowanie mniejsza.

Zdarza się niestety, że jakość poszczególnych komponentów kombajnu jest niższa niż oddzielnych urządzeń. Żeby uniknąć takiej sytuacji najlepiej zainwestować w urządzenie dobrej, renomowanej firmy. Czasami zdarza się też, że niektóre urządzenia nie mają możliwości samodzielnego doboru używanych modułów, co może sprawić, że niektóre z nich nie będą w pełni wykorzystywane.

Jaka jest cena kombajnu?

Koszt kombajnu kosmetycznego jest wypadkową kilku czynników. Największe znacznie ma oczywiście producent oraz ilość funkcji, które urządzenia ma obsługiwać. Najtańsze kombajny można kupić nawet za kilkaset złotych. Zazwyczaj umożliwiają one wykonanie kilku podstawowych zabiegów. Natomiast duże, mulit-funkcyjne kombajny to koszt kilkudziesięciu tysięcy.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie kombajnu?

Poza ceną kombajnu ważna jest jakość jego wykonania oraz to czy łatwo go obsłużyć. Ważne jest aby posiadał on odpowiednie certyfikaty. Urządzenie musi być bezpieczne i skuteczne. Duże znaczenie ma długość gwarancji oraz forma i szybkość serwisowania, tak aby w razie awarii przestój nie trwał zbyt długo.

Kombajn kosmetyczny może być dobrą inwestycją. Na rynku jest obecnie dostępnych bardzo dużo produktów, tak więc każdy salon znajdzie coś dla siebie. Wybierając kombajn warto zadbać by był on dobrej jakości i dobrze dopasowany do naszych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here