Wygoda i łatwy dostęp do szerokiego asortymentu to tylko dwie z całego wachlarza zalet kupowania przez internet. Według najnowszych badań na temat e-grocery w Polsce AŻ 78 proc. internautów zadeklarowało, że robi zakupy w sieci, w tym 16 proc. kupuje produkty spożywcze. Z roku na rok liczba ta rośnie. Najważniejsze czynniki wpływające na taki stan to nie tylko możliwość robienia zakupów z wygodnego miejsca w fotelu.

Płatności mobilne a rozwój e-grocery

              Wybór opcji płatności oraz łatwość w ich wykonaniu również mają ogromne znaczenie. Możliwość wykonania szybkiego przelewu metodą one-click udostępnioną przez przelewy24.pl to czynnik, który ma zdecydowany wpływ na chętne kupowanie produktów w sieci, w tym także spożywczych. Dodatkowo specjalna aplikacja ułatwia kontrolowanie swoich wydatków poprzez łatwy dostęp do historii.

Marki w sieci

              Większość Polaków wybiera to, co znane, dlatego na rozwój e-grocery duży wpływ ma rozpoczęcie działalności przez większe marki również w sieci. Przeniesienie oferty do internetu to ogromne udogodnienie dla klientów, którzy są wierni marce, jednak szukają wygodnych rozwiązań.  To przyczynia się do korzyści dla obu stron – klienci mają łatwy o szybki dostęp do ulubionych produktów, a marka nie ponosi strat.

Styl życia a zakupy w sieci

              Klientami sklepów spożywczych online są konsumenci prowadzący aktywny tryb życia, świadomi i mieszkający w większych miastach w Polsce. Osoby te stawiają na zakupy w sieci przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu. Zarówno wybór produktów, proces zakupowy, jak i płatności mogą zająć kilka minut, bez konieczności stania w korkach i kolejce do kasy. Dodatkowo kupując w sieci można liczyć na nieco niższe ceny niż stacjonarnie. Dlatego przewiduje się szybki rozwój e-grocery w Polsce. Zapotrzebowanie na spożywcze sklepy internetowe rośnie, dlatego nie tylko marki znane z obiektów stacjonarnych, ale również tworzone wyłącznie w sieci stają się popularne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here