Prowadzenie działalności gospodarczej w formie sklepu stacjonarnego lub sklepu internetowego opartego na wirtualnej rzeczywistości wymaga zakupu odpowiedniego oprogramowania i urządzeń do wystawiania dokumentów sprzedażowych, zakupowych. Podstawowym elementem ewidencjonowania sprzedaży jest kasa fiskalna w sklepie internetowym.

Czy kasa fiskalna w sklepie internetowym jest wymogiem koniecznym?

Kasa fiskalna w sklepie internetowym nie jest konieczna dla osób które prowadzą działalność skierowaną na świadczenie usług, bądź sprzedaży produktów dla innych firm, organizacji, czy instytucji administracji publicznej. Jednak kasa fiskalna w sklepie internetowym nie musi być stosowana, gdyż przepisy dopuszczają taką możliwość, np. gdy sprzedaż nie jest większa niż 20 tysięcy obrotu rocznie. Co ważniejsze, kasa fiskalna w sklepie internetowym nie musi być stosowana, gdy sprzedawca otrzyma zapłacę za pośrednictwem poczty, banku, a z wystawionego dokumentu ewidencjonującego dokładnie wynika jakiej czynności dotyczyła i kogo.

Czy każdy sklep internetowy powinien mieć kasę fiskalną?

Kasa fiskalna w sklepie internetowymNiekoniecznie. Jeżeli wie, że swoje usługi będzie świadczył tylko dla innych podmiotów gospodarczych, administracji publicznej, a wyjątkowo dla osób fizycznych to spokojnie może dokonywać stosownej ewidencji sprzedaży czy świadczonych usług z pominięciem kasy fiskalnej. Jednak zdecydowana większość sklepów internetowych skupia swoją działalność na sprzedaży towarów osobom fizycznym. Dlatego wiele osób już na początku prowadzenia działalności stwierdza, że kasa fiskalna w sklepie internetowym jest dla nich konieczna, bo unikną niepotrzebnych nerwów i obaw, ze strony organów skarbowych, a znacznie łatwiej będzie im do sprzedaży dodawać paragon, aniżeli wypisywać inne dokumenty sprzedażowe. Ponadto kasa fiskalna w sklepie internetowym podlega odpisowi i stanowi koszt prowadzenia działalności gospodarczej, co skrzętnie wykorzystując podmioty gospodarzenie, optymalizując tym samym swoją działalność. Pragną, aby klient był zadowolony ze świadczonych usług czy sprzedanych towarów, a szybki wydruk z kasy fiskalnej jest bardzo wygodny i poręczny do drobnej sprzedaży, niż wypisywana ręcznie lub za pomocą innych programów komputerowych dokumentu zakupu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here