Zapewne wiele osób chcących zarabiać przez internet zastanawia się nad opcją założenia sklepu internetowego. Podczas gdy założenie strony internetowej i dopełnienie formalności jest stosunkowo proste, problem pojawia się przy temacie: jak pozyskać dostawców do sklepu internetowego?

Jak pozyskać dostawców do sklepu internetowego

Na początku, kiedy ustalimy co chcemy sprzedawać przez internet, warto rozejrzeć się właśnie tam. Fora, specjalistyczne strony internetowe, grupy dyskusyjne, wybór jest bardzo duży. Wielu dostawców właśnie tam reklamuje i poleca swoje produkty. To bardzo dobra opcja do nawiązania kontaktów i rozpoznania stawek dostawców. Jest to dość ryzykowne, ponieważ najczęściej musimy zdecydować się na dostawcę, którego nie znamy osobiście, jednak na początek jest to opcja warta rozpatrzenia.

Na popularności zyskuje również opcja Dropshippingu

Jak pozyskać dostawców do sklepu internetowegoAby jako sklep internetowy nie magazynować towaru u siebie, zlecamy wysyłkę zamówienia bezpośrednio hurtownikowi. W takim przypadku znacznie skraca się droga przesyłki do klienta. Sprzedawca internetowy zajmuje się zbieraniem zamówienia i zlecania wysyłki dostawcy. To pozwala na uniknięcie magazynowania towaru u siebie i tworzenia niepotrzebnych nadwyżek magazynowych, dzięki czemu nie „zamrażamy” pieniędzy w składowanym towarze. Jako wady takiej metody należy wymienić ograniczony kontakt z klientem, niemożliwość oznakowania paczek własnym logiem. Nie mamy również stuprocentowej pewności, że paczka dojdzie do klienta o czasie. Przy Dropshippingu warto utrzymywać dobry kontakt z hurtownikiem aby uniknąć przypadku niezrealizowania zamówienia z powodu braku towaru, ponieważ dowiedzieliśmy się o tym zbyt późno.

Bardzo dobrą opcją dla początkujących właścicieli sklepu internetowego jest szukanie towaru za granicą. Warto nawiązać bezpośrednią współpracę z producentem lub zagranicznym dystrybutorem, np. z Chin. Kiedy jednak decydujemy się na taką współpracę, należy pomyśleć o ustaleniu zasad zwrotu towarów, ponieważ towar z daleka ma dużo większą szansę na uszkodzenie się w trakcie tak długiej podróży.

Jako początkujący sprzedawca internetowy mamy dużo możliwości nawiązania współpracy z dostawcami. Należy jednak pamiętać, aby rozbudować jak największą sieć kontaktów, co znacznie umożliwi nam pozyskanie jak najlepszego towaru po najbardziej korzystnej dla nas cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here