Do czego przyda się folia stretch?

0
632

Folia stretch to produkt, który coraz częściej wykorzystywany jest w wielu branżach – szczególnie tych, których aktywności opiera się na transporcie towarów. Dlatego też firmy kurierskie, transportowe i spedycyjne od lat wykorzystują folię stretch w procesie pakowania towaru. Ale to nie jedyne zastosowanie tego jakże przydatnego materiału – jest to również doskonałe wsparcie w codziennych pracach domowych oraz innych miejscach, które na pierwszy rzut oka nie wymagałyby użycia folii stretch. Czym dokładnie jest folia stretch? Jakie jest jej zastosowanie?

Czym jest folia stretch?

Folia stretch to materiał, który w głównej mierze wykorzystywany jest do zabezpieczenia towaru podczas wysyłki. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu otrzymał paczkę z towarem, który był bardzo dokładnie zapakowany właśnie folią stretch. Dzięki folii stretch pakowany produkt jest bardzo szczelnie zabezpieczony grubą warstwą folii, która doskonale chroni nasze paczki przed potencjalnymi uszkodzeniami mogące wyniknąć z upuszczenia paczki bądź jej niedelikatnego traktowania. Co więcej, folia stretch charakteryzuje się również bardzo dobrą ochroną od zabrudzeń oraz dużych skoków temperatury. Paczka pozostanie nienaruszona bez względu na to, czy przebywa w temperaturze -50 czy 50 stopni. Dlaczego jeszcze folia stretch jest tak powszechnie używana? Ze względu na swoją wszechstronność. Bez względu na rozmiar paczki, zawsze może być ona zapakowana warstwą folii stretch –nawet wtedy, gdy zamawiany towar charakteryzuje się bardzo nieregularnym kształtem.

Jakie jest zastosowanie folii stretch?

Folia stretch jest powszechnie wykorzystywana podczas pakowania i zabezpieczania przesyłek realizowanych przez różnej maści firmy transportowe czy kurierskie. Bez względu na to, czy towar to jedna mała paczka czy setki produktów ustawionych na palecie, folia stretch doskonale zda egzamin i zabezpieczy cały ładunek. Co ciekawe, folia stretch może być zastosowana również w każdym domu, szczególnie w kuchni. Świetne predyspozycje do zabezpieczania sprawiają, że folia może być użyta do zakrywania półmisków z różnymi daniami – to zminimalizuje ryzyko przenikania się smaków w lodówce, co zdarza się, gdy dania nie są zabezpieczone. Folia może przydać się również w takich czynnościach jak farbowanie włosów czy wcieranie olejków.

Folia przezroczysta czy czarna – jaka różnica?

Na rynku dostępne są folie zarówno przezroczyste, jak i kolorowe – szczególnie czarne czy niebieskie. Co do zasady różne kolory mogą oznaczać różne rodzaje folii, które różnią się od siebie rozciągliwością. Co więcej, czarna lub niebieska folia może służyć do zwiększenia prywatności podczas transportu paczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here