Nowa firma na rynku. 5 sposobów na zwiększenie jej zasięgu

0
1528

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Wszak obecne przepisy i ułatwienia podatkowe temu sprzyjają. Nie trzeba także posiadać dużego kapitału. Jednak założenie firmy to jedno, ale utrzymanie się na rynku to już zupełnie inna sprawa. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam 5 sposobów na zwiększenie zasięgu firmy. Już teraz zdradzimy, że reklama i taśmy z nadrukiem mają największe znaczenie.

Sposób numer 1: Reklama internetowa – to zawsze dobry wybór

Zwiększenie zasięgu i dotarcie do większej ilości klientów ma naprawdę spore znaczenie, jeżeli chcecie utrzymać się na rynku. Wszak konkurencja nie śpi. Dlatego na samym początku koniecznie trzeba zainwestować w reklamę internetową, która swoją drogą nie jest wcale taka droga. Zastosowanie e-marketingu pozwala na osiągnięcie sukcesu. Oczywiście na samym początku konieczne jest określenie potencjalnych odbiorów, co jest szczególnie ważne w przypadku dóbr luksusowych. Teraz należy obrać odpowiednią strategię. Doskonale sprawdzą się artykuły sponsorowane, które przyciągają uwagę. Budują również świadomość produktową, ale tutaj musicie wiedzieć, że jeden artykuł sponsorowany nie wystarczy i koniecznie należy wykupić przynajmniej kilka. Powinny one być także zamieszczone w stosunkowo popularnym serwisie, gdyż w innym przypadku takie rozwiązanie nie jest trafione. Pamiętajcie też, że artykuł sponsorowany musi być ciekawy.

Sposób numer 2: kampania AdWords

Oczywiście świetnym sposobem na zwiększenie popularności marki jest kampania AdWords. Jest to doskonała forma reklamy w wyszukiwarce. Zasięg kampanii na pewno jest kolejną zaletą. Tutaj bardzo duże znaczenie mają frazy, które będą odnosić się do waszej firmy i jednocześnie zachęcać potencjalnych klientów. Wasza reklama może pojawić się także w sieci reklamowej Google, co także pozwala na większej rozpoznawalności waszej marki. Pewną wadą mogą być same koszty. Dla niektórych wydanie kilkuset złotych jest niską ceną, dla innych wręcz przeciwnie, zatem wybór należy do Was.

Sposób numer 3: zainwestuj w gadżety reklamowe i ulotki

Czasami warto zainwestować w starsze metody, które w połączeniu z siłą reklamy internetowej mogą dać duże profity. Zatem konieczni zdecydujcie się na gadżety reklamowe, które można rozdawać w formie gratisu np. do zakupionego towaru. Mogą to być kubki z logo waszej firmy, czy choćby długopisy. Można także rozdawać ulotki z dołączonym cukierkiem. Na opakowaniu również powinno znaleźć się logo firmy. Taka reklama nie jest kosztowna, a jednocześnie możliwość uzyskania gratisu przyciąga uwagę.

Sposób numer 4: nienachalna reklama ma znaczenie

Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci, którzy mogą swoimi pozytywnymi opiniami rozreklamować waszą firmę. Zatem należy dbać o najwyższą jakość usług, a także o terminowe ich wykonywanie. Prowadząc sklep internetowy warto zdecydować się na taśmy z nadrukiem z logo firmy, które są mocne i wytrzymałe, zatem nadają się do pakowania paczek. Taka taśma z nadrukiem przyciąga uwagę i jednocześnie jest bardzo estetyczna. Dzięki temu klient zapamięta nazwę waszego sklepu, a jednocześnie kurier, który rozwozi paczki, czy osoby na sortowni będą widziały nazwę. Taka forma reklamy jest bardzo nienachalna, a także przynosi pożądane efekty.

Sposób numer 5 : Facebook, Instagram i konkursy

Media społecznościowe pozwalają na darmową reklamę. Ale, aby efekty były dobre konieczne jest przyciągnięcie dużej ilości obserwujących. A jak to zrobić? Oczywiście nic prostszego. Wystarczy tylko zorganizować konkursy, czy zaproponować zniżki. To przyciąga uwagę. Może to być konkurs, polegający na tym, że za najlepszy komentarz z największą ilością „like” użytkownik otrzyma jakąś nagrodę. Można także wylosować zwycięzcę, bądź też zachęcić do zakupu poprzez promocję dla pierwszych 100 osób. Promocja może obejmować np. 20% zniżkę. Warto oczywiście regularnie prowadzić stronę, czy to na Fb, czy na Instagramie.

Dotarcie do nowych klientów ma bardzo duże znaczenie dla strategii marketingowej każdej firmy. Warto jeszcze pamiętać o tym, aby wasza strona internetowa dobrze działała i jej interface był łatwy w obsłudze, a jednocześnie bardzo ciekawy. Strona powinna także szybko się ładować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here