Laptop to mobilny sprzęt komputerowy, który bardzo często zabierany jest w podróż. Niestety, zwiększa to ryzyko uszkodzenia urządzenia, nawet jeżeli przewozimy go w plecaku czy torbie podróżnej. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia komputera, należy mieć wysokiej klasy etui na laptopa. Jak wybrać taki element i na co zwrócić uwagę przy szukaniu najlepszego egzemplarza?

Etui na laptopa dostępne jest dziś w wielu wariantach, rozmiarach czy bardzo praktycznych formach.  Możesz je wybierać z bogatego asortymentu, który znajdziesz między innymi pod tym linkiem: https://xgsm.pl/pol_m_Akcesoria_Torby-i-etui-do-laptopa-13575.html. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zwróć uwagę jakiego rodzaju etui będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego należy mieć etui na laptopa?

Laptop jest bardzo wrażliwy na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wstrząsy, uderzenia, wilgoć czy inne czynniki mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnego w skutkach zniszczenia sprzętu. Chociaż różnego rodzaju torby czy plecaki zabezpieczają już urządzenie, to niestety – nie jest tak do końca.

Etui na laptopa chroni przed wstrząsem czy skutkami ewentualnego upadku urządzenia z niewielkiej wysokości. Zabezpiecza też jeżeli w plecaku czy torbie wyleje się woda czy kawa. Ochroni wrażliwy ekran laptopa przed wylaniem, jeżeli podczas podróży spadnie na niego np. inna walizka czy plecak.

Zwróć uwagę na rozmiar produktu!

Z tego względu musisz koniecznie wybrać odpowiednie etui na laptopa. Jak to zrobić? Przede wszystkim uwzględnij rozmiar swojego notebooka. Co to oznacza? Jeżeli ten ma 14 lub 13 cali, to takiej wielkości powinno być etui. Zbyt mały pokrowiec uniemożliwi zapakowanie komputera. Za duży sprawi, że ten będzie się poruszał i nie będzie prawidłowo chroniony.

Oczywiście, możesz sprawdzić też jak grube jest etui, które chcesz kupić. Laptopy mają zróżnicowaną grubość. Najcieńsze są ultrabooku, najgrubsze – laptopy gamingowe. Warto o tym pamiętać przy zakupie pokrowca.

Wypełnienie też jest bardzo ważne

Poza rozmiarem zwróć też uwagę na wypełnienie. To powinno być wykonane ze specjalnego rodzaju pianki, która amortyzuje wstrząsy czy inne kwestie mechaniczne. Zrezygnuj z cienkich i wrażliwych pokrowców. Możesz postawić na wersje odporne na wilgoć i umożliwiające pełną i bezpieczną podróż. Jeżeli nie chcesz wozić dodatkowo laptopa w zewnętrznej torbie, wybierz etui z kieszeniami na podkładkę, mysz komputerową czy innego rodzaju akcesoria – to zwiększa praktyczną formę tych elementów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here