Walentynki jeszcze kilkanaście lat temu nie były aż tak popularne jeśli chodzi o mnogość prezentów, upominków czy gadżetów dedykowanych na tę okazję. Ta zmiana, a mianowicie, że obecnie jest wiele różnych prezentów do wyboru z okazji Walentynek to wcale nie jest efekt tego, że święto to stało się bardziej popularne. To marketing sprawił, że już kilka dobrych tygodni przed Walentynkami w sklepach można znaleźć wiele walentynkowych produktów. Dowiedz się jak marketing napędza walentynkowy zakupoholizm!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/wyjatkowe-walentynki/ 

Firmy żyją dzięki świętom i okazjom

Każde święto czy najdrobniejsza okazja to sposób na to, aby firma mogła uzyskać zwrot z inwestycji (ROI), czyli zwyczajnie zarobić. Rozsądny biznes nie przepuści takiej okazji. Nie ma co ukrywać Walentynki są jednym z tych dni, który sprawia, że firma jest w stanie zarobić masę pieniędzy. Możesz sobie pomyśleć, że jak to możliwie, że firma zarabia na tym, że dane święto jest jednodniowe. Przecież przed tym dniem trzeba wielu przygotowań, promocji i wielu innych rzeczy. Tak to prawda, ale uwierz że gdyby markom takie działania się nie opłacały, to zwyczajnie nie zabierały by się za takie działania. 

Marketing kreuje potrzeby

Zauważ, że wielu rzeczy które kupujesz to tak naprawdę nie potrzebujesz. Walentynki również są takim świętem, okazją że wiele osób ich nie obchodzi, poza złożeniem życzeń, ale że w sklepach jest mnóstwo gadżetów, to coś zawsze kupisz. I tak jest też z innymi rzeczami, nie tylko związanymi z Walentynkami. Pamiętaj, że w większości przypadków, to marki i rynek kreuje Twoje potrzeby.

Może nadal nie wierzysz, że firmy mogą zarobić ogromne pieniądze na takich z pozoru drobnych rzeczach. Ciekawe czy wiesz, że większość marek, które znasz są tak naprawdę własnością jednej wielkiej korporacji. Wiele firm tworzy pojedyncze marki, aby na rynku mieć różne źródła przychodu. Robiąc zakupy w sklepie X czy Y możesz tak naprawdę wspierać ten sam biznes.

Przeczytaj też: http://www.innebrzmienia.pl/zwiedzanie-paryza-najwazniejsze-zabytki-ktore-musisz-zobaczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here