Marzy ci się własna strona internetowa? Myślisz, że musisz wyłożyć na ten cel sporo pieniędzy? Niekoniecznie – wszytko bowiem zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcesz mieć rozbudowaną i zaawansowaną stronę internetową, o niestandardowych rozwiązaniach to warto byś skorzystał z usług agencji lub niezależnego webmastera. Z pewnością musisz przygotować sporą sumkę na takie zlecenie W efekcie uzyskasz w pełni zindywidualizowaną stronę, opartą na oryginalnym rozwiązaniu graficznym. Jeśli jednak zależy ci na prostej stronie – blogu czy też wizytówce firmowej – wydatki możesz ograniczyć do niezbędnego minimum, a większość pracy wykonać własnym sumptem. Tanie strony www to nie mrzonka. Naprawdę jesteś w stanie samodzielnie zmierzyć się z tym zadaniem.

Tanie strony www

Tanie strony www, czyli jakie? Naszym zdaniem jedynym wydatkiem jaki musisz ponieść, aby móc cieszyć się własną stroną internetową, to ten związany z zakupem domeny i hostingu. To w sumie kwota w przedziale od 20 do 30 zł. I to wszystko – resztę pracy wykonasz samodzielnie przy wykorzystaniu darmowych rozwiązań dostępnych w sieci.

Wybór odpowiedniego skryptu

Jeśli masz już wykupioną domenę i usługę hostingu możesz rozpocząć proces stawiania strony internetowej. W pierwszej kolejności musisz wybrać odpowiedni silnik dla strony. Najlepszym i najpopularniejszych rozwiązaniem jet WordPress, na którym opartych jest większość stron jakie znajdziesz w internecie. Co ważne – jest to oprogramowanie darmowe. Dla WordPress stworzono również wiele darmowych motywów graficznych. Jest ich tak wiele, że z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jedyną wadą takie rozwiązania jest to, że taki motyw nie będzie oryginalny. Jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz stronę, na której taki motyw będzie już wykorzystany. Oczywiście masz możliwość zakupu motywów mniej dostępnych i bardziej zaawansowanych jednak zakładamy, że twoim celem są przede wszystkim tanie strony www.

Również darmowe są różnego rodzaju wtyczki i rozszerzenia, które poszerzą możliwości twojej strony. Dzięki temu możesz postawić nie tylko bloga czy wizytówkę firmy, ale również sklep internetowy i rozbudowany portal. Twój wkład pracy będzie polegał na odpowiednim ustawieniu wszystkich parametrów na stronie. Nie obawiaj się – nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy. W internecie znajdziesz mnóstwo poradników, dzięki którym bez problemu postawisz świetnie działającą stronę internetową. Będziesz mógł tak skonfigurować motyw, że mimo jego powszechności będzie wyglądał w miarę indywidualnie.

Podsumowanie

Postawienie strony internetowej nie wymaga wielkiego nakładu środków pieniężnych. Jeśli włożysz wkład w postaci pracy własnej możesz wydatki ograniczyć do niezbędnego minimum. Wystarczy, że wykupisz domenę i usługę hostingu. Oczywiście jeśli zależy ci na stronie bardziej rozbudowanej i zaawansowanej możesz skorzystać z opcji zlecenia tego zadania profesjonalnej agencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here