Strategii inwestowania na rynku forex jest tak dużo jak samych traderów. Choć punktem wyjścia wielu strategii są te same podstawy, to jednak każdy z inwestorów dostosowuje warunki wchodzenia w transakcje, apetyt na ryzyko, aktywne zarządzanie otwartą pozycją jak i warunki zamknięcia pozycji do swojego stylu handlu oraz interwału, na jakim inwestuje nam się najlepiej. Jedną z popularnych strategii a raczej szkół inwestowania jest scalping. Czym jest scalping i w jaki sposób wdrożyć zasady skalpowania podczas swoich działań na rynku?

Czym dokładnie jest scalping?

Scalping to handel, który wykonujemy na wielu parach walutowych jednocześnie, głównie w oparciu o bezpośrednią analizę wykresu. Głównym celem scalpowania jest osiąganie szybkich i małych zysków z każdej transakcjji, bez względu na to czy sprzedajemy czy kupujemy. Scalpowanie z reguły odbywa się na małych interwałach, M1 czy M5 a po otwarciu każdej transakcji, nawet minimalny zysk jest dla nas akceptowalny. Inwestorzy, którzy lubią stałą aktywność na rynku, lub w swojej strategii zawarli chęć zawierania wielu transakcji korzystają z tej metody. Jakie instrumenty nadają się do scalpowania? Wszystkie te pary walutowe, które charakteryzują się największą zmiennością. Doskonałą praktyką jest wykorzystywanie metody scalpingu na rynkach CFD, gdzie zaobserwować możemy nadmierną płynność. Saxo Bank udostępnia inwestorom wykorzystywanie metody scalpowania. Zapoznaj się z tym artykułem, by poznać ofertę brokera. Jakie zalety płyną z zastosowania scalpingu w swoich inwestycjach? Przede wszystkim bardzo mała ekspozycja na utratę środków na rynku. Inwestorzy decydują się na wejście w pozycja małą pozycją i szybko z niego wychodzą, minimalizując tym samym ryzyko dużego obsunięcia ceny.

Założenia strategii scalpowania

Przykładem często stosowanej strategii scalpowania może być wykonywanie transakcji w oparciu o średnie kroczące. O średnich kroczących możemy przeczytać tutaj. Do tego jednak niezbędne jest działanie na niskich interwałach, M1 oraz M5. Choć czas wykonywania scalpingu jest dowolny, preferuje się wykorzystywanie czasu największej płynności a więc czas otwarcia rynku Europejskiego oraz Azjatyckiego. By w pełni maksymalizować potencjalne zyski, należy bezwzględnie stosować zlecenia Take Profit oraz Stop Loss. Stop Loss powinien być ustawiony bezpośrednio pod ostatnim dołkiem (około 2,3 pipsy). Take Profit natomiast uzależniony od naszych preferencji około 5 do 10 pipsów powyżej ceny otwarcia transakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here