Zastanawiałeś, się, w jaki sposób sieć w firmie wygląda tak, że jest dostęp do pewnych domen lub serwerów, lecz w przypadku gdy tylko opuścimy jej rejon, tracimy do nich dostęp. Jest tzw. sieć komputerowa w firmie.

Sieć komputerowa w firmie – wspólny rdzeń

Sieć komputerowa w firmiePrzedstawia się to zawsze w identyczny sposób. Wszystkie komputery i urządzenia w firmie stanowią jedność, oznacza to, że muszą też posiadać wspólne połączenie między sobą. W tym przypadku z pomocą przychodzi nam urządzenie typu router. Nie zależnie czy sieć ma zostać poprowadzona w coraz rzadziej stosowany, ale bezpieczniejszy model, czy bezpośrednio kablem, czy też przez WiFi koniecznością jest posiadanie routera. Ponieważ w całym zestawieniu to on będzie głównym nadajnikiem sieci. Doskonale sobie zdajesz sprawę, że w sytuacji, gdy musimy w sieci załączyć dużą liczbę urządzeń, w tym momencie domowy router przestaje mieć techniczne możliwości na wykonanie takiego zestawienia. W przypadku kilkudziesięciu komputerów nie znajdzie się odpowiednia ilość portów na połączenie z routerem. Pomocą ratuje nas tutaj zestawienie dodatkowego switcha. Czyli tłumacząc z angielskiego po prostu przełącznika, który pozwoli nam na większą liczbę urządzeń.

Kabel a WiFi

Jeśli wolisz przeprowadzić taką instalację przy pomocy łączenia za pomocą kabla LAN, musisz się upewnić czy każdy sprzęt posiada kartę sieciową z wejściem Ethernet. Identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku wyboru WiFi. Domyślnie myśląc, nie będziemy mieli możliwości podłączenia urządzenia do sieci, jeśli nie będzie ono miało możliwości łączenia się poprzez wifi. Dodatkowo również będziemy potrzebowali samej sieci wifi, do której będą się łączyć urządzenia.

Wykonanie

Co prawda sieć komputerowa w firmie nie jest trudna do wykonania, lecz szczegół nie tkwi w jej zrobieniu a jej bezpieczeństwie. Często w takich sieciach mogą znajdować się poufne dane, które nie mogą wyjść poza tereny firmy. W przypadku decyzji o instalacji takiej sieci w firmie najlepszym rozwiązaniem jest zlecić to specjaliście, który się na tym doskonale zna i zadba o nasze bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here