Planujesz otworzyć własną firmę? W takim przypadku musisz ją zarejestrować. Teraz możesz zrobić to nie tylko w okienku w urzędzie, ale również przez internet!

Metody rejestracji firmy

Rejestracja firmy przez internetJednoosobową działalność gospodarczą można założyć na kilka sposobów, a mianowicie:

  • przez wypisanie i złożenie wniosku w urzędzie
  • przez przygotowanie wniosku online i złożenie podpisu w urzędzie
  • przez wypełnienie i złożenie wniosku przez internet na stronie CEIDG
  • przez bankowość elektroniczną (w wybranych bankach)

Zatem obecnie rejestracja firmy przez internet jest także dostępną propozycją dla przyszłych przedsiębiorców. Jak to zrobić?

Rejestracja firmy przez internet

Skupmy się zatem na tym, jak założyć swoją firmę przez internet. Co jest do tego potrzebne? Aby założyć firmę przez internet, konieczne będzie posiadanie albo Podpisu Kwalifikowanego, który jest płatny, albo Profilu Zaufanego, który jest usługa darmową. Żeby wykonać rejestrację swojej firmy na stronie CEIDG, konieczne jest wejście na tę stronę, założenie tam swojego konta i zalogowanie się na nie. Kolejny krok to wybranie odpowiedniej opcji z założeniem działalności gospodarczej, a następnie wypełnienie odpowiedniego wniosku.

Wniosek założenia działalności gospodarczej to wniosek CEIDG-1. Wypełnienie go online jest znacznie szybsze niż wypisywanie wniosku papierowego. Dodatkowo, pominięte lub niewłaściwie wypełnione pola są odpowiednio zaznaczone. Potem wystarczy tylko sprawdzić wniosek i potwierdzić go! W przypadku problemów związanych z wypełnieniem dokumentu online, można skonsultować się ze specjalnym Centrum Pomocy.

Dodatkowe opcje przy zakładaniu firmy online

Przy zakładaniu firmy przez internet możliwe jest także otrzymanie numeru NIP i REGON dla przedsiębiorcy – nie trzeba spełniać wtedy dodatkowych formalności.

Dodatkowo, możliwe jest także przekazanie odpowiednich wniosków do ZUS. Gdy nie zostaną one wniesione wraz z wnioskiem CEIDG-1, wtedy trzeba będzie dostarczyć je do urzędu osobiście w terminie 7 dni od momentu rejestracji firmy albo przez stronę internetową ZUS.

Podsumowując, rejestracja firmy przez internet to naprawdę prosta procedura. Teraz firmę można założyć w dowolnym miejscu i czasie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here