Kształcenie i podnoszenie kwalifikacji siebie, jako pracodawcy oraz pracowników to odpowiedni kierunek zapewniający rozwój przedsiębiorstwu. Wybranie odpowiedniej tematyki szkoleń bywa równie trudne, co zdecydowanie o jej formie. Nowym sposobem na wzięcie udziału w kursach zawodowych jest skorzystanie z opcji e-learningu.

Jakie zalety dla firmy?

Jedną z głównych korzyści jest brak konieczności zebrania pracowników w jednym miejscu w celu przeprowadzenia kursu, ponieważ każdy z osobna może przejść wszystkie tematy w odpowiednim dla niego czasie. Szczególną zaletą jest to dla przedsiębiorstw, w których panuje system zmianowy. Aby pracownicy mogli wziąć udział w kursie konieczne byłoby, aby jeden pracownik nie wykonywał swoich zadań, a drugi zrezygnował z czasu wolnego.

Inną zaletą jest oszczędność i czasu i pieniędzy. Kursy online są o wiele tańsze od tych prowadzonych w zakładzie pracy, ponieważ nie trzeba opłacać kosztów dojazdu specjalisty na miejsce, a często również wyżywienia i noclegu. Plusem jest również to, że pracownik może odbyć kurs w najbardziej korzystnym momencie, a więc w czasie, kiedy ma mniej obowiązków lub, w razie potrzeby, dostępna jest osoba, która będzie mogła go zastąpić.

Czy kursy zawodowe online są lepsze od stacjonarnych?

To, co przemawia za korzystaniem z kursów online organizowanych przez Seka.pl jest możliwość skupienia się na przyswajanej treści. Stacjonarnie istnieje większe ryzyko rozpraszania się podczas nauki, które wynika z obecności innych osób.

Plusem jest również jednolita treść, która dotyczy tylko i wyłącznie tematu związanego ze szkoleniem. Podczas stacjonarnych wykładów od tematu często się odbiega, dlatego większą wartość mają kursy online, które są dokładnie opracowane, aby przekazywały jak najwięcej informacji.

Kolejna sprawą są kompetencje wykładowcy. W niektórych przypadkach zdarzyć się może, że mimo posiadanej wiedzy, z jakichś powodów nie ma umiejętności jej przekazania, a znalezienie firmy, która zapewnia pełen profesjonalizm oferowanych kursów nie jest łatwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here