Ilość sklepów internetowych stale rośnie. Jest to biznes, który dość łatwo założyć nie wychodząc nawet z domu. Aby założyć sklep internetowy niezbędna jest nie tylko dobra domena, hosting czy pomysł na biznes, ale również oprogramowanie na którym będzie działał sklep internetowy. Jednym z rozwiązań dla przyszłych właścicieli sklepów internetowych jest platforma Click Shop.

Click Shop – Wady i zalety

Jakie są zalety Click Shop?

Click Shop - Wady i zaletyClick Shop, jak każde oprogramowanie do sklepu internetowego, jest płatny, ale w porównaniu do bardzo profesjonalnych rozwiązań dość tani. Oferuje go jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm hostingowych na rynku – Home.pl. System ten oferuje również dość szybką konfigurację nazwy, wyglądu i poszczególnych elementów sklepu internetowego. Na pewno nie wymaga specjalistycznej wiedzy programistycznej i wszystko można w nim zmieniać w specjalnie przygotowanym edytorze tekstowym. Użytkownicy chwalą Click Shop za przejrzysty panel administracyjny, który można spersonalizować. Wskazują ponadto pewne rozwiązania ułatwiające pracę i sprzedaż online jak np. kalendarz zamówień, możliwość grupowania klientów, narzędzia do raportów i analiz sprzedaży oraz rentowności sklepu. Możliwe jest też katalogowanie produktów i tworzenie między nimi powiązań, dzięki czemu klient podczas oglądania konkretnego produktu widzi co jeszcze może dokupić. Click Shop to także szereg dodatkowych korzyści dla początkujących, brak ukrytych opłat, dostęp do narzędzi SEO i e-marketingowych. Na pewno sporą zaletą Click Shop jest jego cena. Jest to stosunkowo tani system, który dodatkowo można opłacać co miesiąc i w ten sposób przetestować sensowność całego przedsięwzięcia.

Wady, ale czy na pewno?

Poza niewątpliwymi zaletami, Click Shop posiada pewne rozwiązania, które można uznać za wady. System ten jest dostępny w dwóch wersjach: tańszej, podstawowej, oraz wersji premium, która już jest znacznie droższa. W podstawowej wersji Click Shop nie ma wersji panelu administracyjnego na urządzenia mobilne. Pomoc techniczna na poziomie standardowym jest bardzo słaba. System ten też ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o pozycjonowanie oraz o wygląd wizualny sklepu. Jeśli poszukujecie czegoś bardziej zaawansowanego konieczny może okazać się pakiet premium lub inny system.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here